NAUJIENOS

Naujas Lietuvos kūrėjų albumas

Pažinti savo tautos muziką – pažinti save! Tuo vadovaujasi keturi skirtingų žanrų ir patirčių atlikėjai, susibūrę bendram projektui, kuriame senosios liaudies dainos, jų kodai, melodijos padeda pažinti save, savo kultūrą, tradicijas, istoriją, išsigryninti vertybes.

Folkloras turi stiprų poveikį. Mes tikime, kad šiuolaikiniam žmogui svarbu pažinti save, savo jausmus – tai padaryti lengviau pažinus savo šaknis – iš istorijos į širdį ateinančias melodijas, dainas.

„Pamarėse“ – tai žinomų Lietuvos atlikėjų programa, kurioje lietuvių liaudies dainas, jų interpretacijas, tradicinių lietuviškų kanklių muziką su džiazo, pasaulio muzikos kūrėjų prisilietimu jungia Ineta Meduneckytė, Agota Zdanavičiūtė, Nerijus Bakula bei Janas Maksimovičius.

Atlikėjams susibūrus koncertui senųjų amatų dienoms Nidoje, bendri sąskambiai užbūrė ir nuteikė bendro albumo gimties tikslui.

Kviečiame pasiklausyti albumo:

https://www.pakartot.lt/album/pamarese

https://open.spotify.com/album/4IG5XmkILdRqnxaTX0063H?si=Nc2NXzPARym9RiHn3BsrhA

Tarptautinis Lietuvos ir Norvegijos muzikos projektas

„Laumės. Lithuania meets Norway“ – tai Lietuvos ir Norvegijos kūrėjų muzikinis eksperimentas. Lietuvių liaudies dainų melodijos, šiaurietiškas tradicinis dainavimas, švelnūs sąskambiai – visa tai sudėta bendrame norvegų kompozitorės, atlikėjos Christine Hals ir lietuvių kūrėjų Inetos Meduneckytės Tamošiūnienės bei Jan Maksimovič projekte.

Projekto pradžia – kūrybiškumo mokymai Lietuvos menininkams, kuriuos vedė Christine Hals, viename iš „Inovatorių slėnio“ renginių. Vėliau dar vienas susitikimas šiaurės šalių muzikos mugėje „Folkelarm“ Osle – kur kartu klausyta islandų, norvegų, danų ir kitų šiaurės šalių muzikos projektų. Beklausant kilo mintis sujungti lietuviškas ir šiaurietiškas tradicijas.

Christine vaikystėje, ganydama tėvo avis buvo įvaldžiusi ypatingą avių kvietimo namo būdą. Šis būdas buvo lemtingas, kad ją pastebėtų Disney kompanija, kuriai studijų metais Christine įrašė dainą filme „Ledo šalis“. Vėliau, baigusi studijas, kūrė muziką filmams. Vienas jų, Norvegijoje ir pasaulyje daug dėmesio sulaukęs filmas „Narvik“.

„Buvo tikrai įdomu kaip suskambės lietuviškas ir šiaurietiškas dainavimas bendrame projekte. Labai džiaugiuosi, kad prie mūsų prisijungė mano kolega, talentingas kompozitorius, atlikėjas, dėstytojas Jan Maksimovič – vienas ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, kuriantis su atidumu kiekvienai detalei bei visumai. Jo ir Christine aranžuotos lietuvių liaudies dainos mintimis nukelia į paslaptingus Lietuvos miškus ar Norvegijos kalnus. Norisi užsimerkti ir klausyti“ – pasakoja Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė.

Projekto komanda dėkoja Lietuvos kultūros tarybai už paramą, galimybę kurti, eksperimentuoti ir burtis į tarptautinius projektus.

Projekto kūrėjai:

Ineta Meduneckytė, Christine Hals, Jan Maksimovič.

Garso suvedimas: Jan Maksimovič, Augustas Bliujus.

Viršelio dizainas: Agnė Vilbikaitė.

Kviečiame pasiklausyti albumo.

Spotify:

https://open.spotify.com/album/0srKrbwYuOswdtcpp5nVYO?si=BPKKnkJSSpKoSDvI4ZBHTg

Youtube:

https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lNhvs2pOBSQyxTWrBop3wbbqPROYsWYdA&si=CfjvmieVcAG1CIWI

Lietuvos folk roko grupė „Atalyja“  pristatė Lietuvą Japonijoje
Rugpjūčio 5-7 dienomis, Lietuvos folkroko grupė „Atalyja“ atstovavo Lietuvą pasaulio muzikos festivalyje Japonijoje, Hakodatėje.
Festivalį kasmet aplanko apie 30 000 žiūrovų, kurie domisi pasaulio muzika, tradicijomis, kultūra. Festivalyje dalyvauja muzikos grupės iš daugelio šalių. Šiemet „Atalyja“ pasirodė festivalio scenose kartu su grupėmis iš Ekvadoro, Senegalo, Ukrainos, Anglijos bei jungtiniais Japonijos ir kitų šalių projektais. Pasirodymuose grupė ne tik atliko savo kūrinius, bet ir pasakojo apie lietuvių liaudies dainas, kultūrą, tradicijas, pristatė sutartines, lietuviškus instrumentus.
Kaip teigia vienas grupės narių Eirimas Velička,  ši kelionė svarbi ne tik dėl galimybės pristatyti Lietuvą Japonijos klausytojams, bet ir patiems praplėsti akiratį, pamatyti save kitų pasaulio šalių kontekste. „Nepaisant akivaizdžių kultūrinių skirtumų, galime rasti ir nemažai panašumų su Japonų kultūra – mūsų kanklės yra panašios į japonišką instrumentą koto, o jų senoji šintoistų pasaulėžiūra artima lietuviškai, kur ypatingai svarbi pagarba gamtai“.
Pasak projekto vadovės Inetos Meduneckytės Tamošiūnienės, ryšiai su Japonijos pasaulio muzikos festivaliu užsimezgė dar 2019-aisiais, kuomet pirmąkart Lietuvą šiame festivalyje atstovavo projektas FOLK TRIO. „Manau, kad japonams patiko mūsų atvirumas, savitumas. Jie atrado mūsų muzikoje ir kultūroje panašumų, žavesio, tad šiuos ryšius bei kultūrinius mainus labai branginame ir tikimės tęsti bendradarbiavimą ateityje. Esame dėkingi Lietuvos kultūros tarybai, kuri finansuoja projektą“ bei VšĮ „Etnoprojektai“ ir „ProMusic Agency“ komandoms įgyvendinusioms projektą.
Hakodatės pasaulio muzikos festivalyje grupė“ Atalyja“ surengė tris pasirodymus didžiosiose festivalio scenose.
Nuotraukos iš grupės archyvo.
 

 

Vilniaus menų fabrike „Loftas“ susibūrė gausi atlikėjų komanda paramos koncertui

„Už Ukrainą = už mus”

Renginį Vilniaus menų erdvėje „Loftas“ senosiomis lietuvių karo dainomis atidarė vyrų folkloro grupė “Ugniavijas”, scenoje pasirodė ir kiti etno krypties bei alternatyviosios muzikos atstovai – Victor Diawara ir Lauritos Peleniūtės projektas “Elektroninės sutartinės”, Lietuvos folk roko legendos – grupė “Atalyja”, taip pat grupės “FOLK TRIO”, “Petunija”, “Lietis”, “Cunabula”, “Juodvarnis” prie kurių šiam koncertui prisijungė legendinės grupės “Gods Tower” lyderis Lesley Knife.

Į renginį atvyko išskirtinį leidimą išvykti iš šalies gavusi žymi ukrainiečių folkroko grupė “TaRuta”, kurių tikslas – skleisti žinią apie tai, kas vyksta Ukrainoje, rinkti paramą savo regiono karinėms pajėgoms bei įgyvendinti spacialią misiją.

Pasak grupės lyderio Yevgen Romanenko, jų grupės muzikantai taip pat kovoja, tačiau be ginklų. Karo pradžioje, visi gamino molotovo kokteilius, tačiau suprato – daugiau padaryti gali toje srityje, kurią išmano, tad kas vakarą grupė ėmė burtis tiesioginėms transliacijoms, kurių metu koncertavo ir taip rinko paramą savo regionui. Grupė “TaRuta” koncertuoja ir Ukrainos kariams, kad pakeltų jų dvasią bei motyvaciją karo metu.

Šįkart jie atvyko su misija – pasidalinti informacija, pasakoti iš kurių organizacijų juos pasiekia didžioji parama bei pargabenti į Ukrainą keletą automobilių.

Kaip teigia muzikantai – Ukraina didelė, tad parama atkeliauja tikrai ne į visus regionus. Kiekvienas kraštas stengiasi savo jėgomis gauti reikalingiausių priemonių. Jų regionui labai padeda Stasio Tarailės paramos organizacija VšĮ “Automobilių sporto projektų grupė”, kuri atsiliepė į atlikėjų pagalbos prašymą, renka reikalingiausias priemones ir gabena į Ukrainą.

Visos paramos koncerto metu surinktos lėšos buvo skirtos organizacijoms “Blue/Yellow for Ukraine” ir VšĮ “Automobilių sporto projektų grupė”. Visa komanda – atlikėjai, garso, šviesos, vaizdo transliacijų technikai dirbo neatlygintinai, patalpas koncertui suteikė menų fabrikas “Loftas”.

Renginį organizavo VšĮ “Etno projektai” vadovė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė ir folk roko grupės “Lietis” narė, menininkė Eglė Pakšytė.

Nuroda į renginio transliaciją:

https://fb.watch/ca-UKmc8bb/

“FOLK RATU“ už autorių teises

2021 rugsėjo 28d. Varėnos kultūros centre nuvilnijo mažojo etno krypties festivalio koncertas „FOLK RATU“ už autorių teises. Šiemet „FOLK RATU“ išsiskyrė ne tik pakeista vyksmo vieta – pirmą kartą iš Vilniaus atkeliavo į Varėną, bet ir savo edukacine kryptimi – kūrėjai pasakojo apie kūrybos procesą – kaip gimsta dainos, muzika, apie jų vertę, autorystę ir galimybes klausytis autorinės muzikos legaliai.

Pasikalbėti apie kūrybą ir autorių teises, pasiklausyti autorinės programos „Dievaitavimai“ kvietė kompozitorius Gediminas Žilys. Atlikėjas koncertuoja bei kuria su Aiste Smilgevičiūte, grupėmis „Skylė“ bei „Atalyja“.

Festivalyje savo išskirtinę programą pristatė legendinė folk roko grupė „Atalyja“, taip pat varėniškiams pažįstami atlikėjai – Ineta Meduneckytė, Nerijus Bakula bei Jan Maksimovič, subūrę jaukiai ir jautriai folklorą paliečiantį projektą „FOLK TRIO“.

Varėniškiai ir miesto svečiai, jaunieji menų mokyklos ugdytiniai, gimnazijos bei progimnazijos moksleiviai, mokytojai turėjo galimybę ne tik susitikti su patyrusiais muzikantais, bet ir išnaudoti galimybę klausti, sužinoti daugiau.

Festivalį organizuoja VšĮ „Etnoprojektai“ vadovė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė. Festivalio partneris – Varėnos kultūros centras. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba. Nuotraukos Renatos Drukteinytės.

Antrasis „FOLK RATU“ 2020

2020m. spalio 3d. muzikos klube TAMSTA, Vilniuje vyko antrasis etno muzikos festivalis „FOLK RATU“. Koncertą atidarė apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“, pristačiusi rudeninę programą giliais balsų, būgnų ir dūdmaišio sąskambiais. Jautriai į senųjų liaudies dainų vandenis panardino grupė „FOLK TRIO“ – ne tik žodžiais, bet ir akordeono, saksofono garsais išpasakojantys tai, kas neparašyta, tai kas gali būti tik pajaučiama. FOLK TRIO – tai gerai žinomi muzikantai Nerijus Bakula,  Jan Maksimovič ir Ineta Meduneckytė. Vakarą baigė, visų mylimi – Lietuvos folkroko pradininkai, kaip patys juokauja – turbūt vienintelė Lietuvos grupė, kurioje groja trys mokslo daktaro laipsnius turintys nariai – grupė „Atalyja“ moderniai lietuvių liaudies dainas perteikiantys jau gerus du dešimtmečius. Kaip pasakoja renginio organizatorė, VŠĮ „Etnoprojektai“ vadovė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė: „Tokio pobūdžio renginių trūksta. Pirmasis mažasis etno krypties festivalis startavo praėjusį pavasarį, kur pavasario sezoną atidarėme kartu su kanklių edukacijų organizatorės Agotos Zdanavičiūtės „Kanklių ratu“, grupėmis „Laiminguo“, „FOLK TRIO“, „Lietis“, „Atalyja“. Šiemet pavasarį susibėgti nepavyko, bet atsirado puiki proga uždaryti koncertų sezoną, pasikrauti jėgų ir energijos šaltajam laikotarpiui. Labai gera visus sutikti, pasilabinti, aptarti būsimus planus. Tai tiesiog jaukus susibūrimas ir pamuzikavimas visų etno muzikos mylėtojų. Šiemet simboliškai susidėliojo, kad renginį pradėjo grupė „Kūlgrinda”, kurioje pati pradėjau savo rimtesnį muzikinį kelią ir išmokau šimtus dainų iki šiol lydinčių mane. Grupė “Atalyja” buvo pirmieji, kurių folkloro interpretacijas pamilau. Pamenu, Eirimas Velička atsiuntė paštu jų pirmąją kasetę, kurią sukau kasdien ir dar turiu iki šiol. Labai džiaugiuosi savo pažintimi su nuostabiais muzikantais Nerijumi Bakula ir Jan Maksimovič, puikiai žinomais Lietuvoje atlikėjais ir kūrėjais, su kuriais “FOLK TRIO” projekte patys ieškome ir perteikiame klausytojui legendas ir istorijas pasakojančias dainas jautriai, giliai ir nuoširdžiai – taip kaip pajaučiame jas patys”. Džiaugiuosi įvykusiu koncertu. Tikiuosi, kad “FOLK RATU” suksis kasmet, suburdamas savo klausytojų ir muzikantų ratą. Labai dėkoju visiems, kurie padėjo šiam renginiui įvykti – muzikantams, jaukiam ir šiltam muzikos klubui “TAMSTA”, mūsų klausytojams,fotografei Renatai Drukteinytei, operatoriui Mykolui Aleknai ir visiems, kurie mintimis ir širdimis kartu“.

Pirmasis „FOLK RATU“ 2019

Ketvirtadienį, balandžio 18d.,  Tamsta muzikos klubas skambėjo etno muzikos ritmais ir dainomis. Čia pavasario sezoną atidaryti susivienijo gerai žinomos Lietuvos etno muzikos grupės LAIMINGUO, FOLK TRIO, LIETIS BAND, ATALYJA ir KANKLIŲ RATO nariai.

Kaip teigia festivalio sumanytoja ir organizatorė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė, organizuoti tokio pobūdžio koncertą buvo gera. Visos tą vakarą koncertavusios grupės ir prisidėję žmonės puikiai pažįsta vieni kitus, yra be galo nuoširdūs, mylintys folklorą, nebijantys eksperimentuoti. „Mūsų tikslas buvo pasidaryti šventę ir sau, ir klausytojams. Labai džiaugiuosi, kad viskas pavyko, ir atlikėjai, ir klausytojai gavo geros energijos užtaisą pavasario pradžiai“.

Koncertą pradėjo KANKLIŲ RATO studentai ir jo įkūrėja bei mokytoja Agota Zdanavičiūtė, kuri pasakojo apie galimybes mokytis groti kanklėmis, kanklių rato studijas, meditacijas bei koncertus. Lietuviškais ir kitų tautų etno muzikos sąskambiais būrė LAIMINGUO – seserys Agota ir Dorotė bei jų išrinktieji. Seserys muzikuoja jau nuo mažumės ir aktyviai koncertuoja su grupe Sen Svaja. „Laiminguo“ muzikinę programą sudaro ne tik lietuvių liaudies dainų ir sutartinių savitas pateikimas, bet ir kitų tautų tradicinė muzika ir jų jungtis su lietuviškuoju folkloru. Išskirtinėmis interpretacijomis į legendų pasaulį nunešė FOLK TRIO interpretacijos. Folk Trio – tai profesionalūs Lietuvos muzikantai subtiliai, jautriai paliečiantys lietuvišką folklorą ir sujungiantys su klasikos, džiazo sąskambiais, improvizacijomis. Folk Trio – tai Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė, Nerijus Bakula, Jan Maksimovič. LIETIS BAND – dar naujas, bet jau daugeliui žinomų šios krypties muzikos atstovų projektas. Bendram projektui susijungė keletas buvusių Žalvariniečių – Marius Būda, Aurimas Lemežis, Eglė Pakšytė bei jų kolegos – 4 patyrę muzikantai ir 4 vokalistės susivienijo visus vežančiam tikslui ir procesui. Virtuoziški Lino Būdos ritmo piešiniai ir šiltas akustinių gitarų skambesys su archainėmis ir šiuolaikiškai interpretuotomis aukštaičių sutartinėmis tampa vientisu lydiniu. Na ir žinoma visų mylimi, Lietuvos folkroko pradininkai ir legendos – ATALYJA, kurių gerbėjų ratas ypač platus, jų dainas dainuoja visi nuo mažiausių iki didžiausių, tad jų pasirodymas kaip visada – šventė ir džiaugsmas klausytojams. „Džiaugiuosi įvykusiu renginiu ir tikiu, kad šis muzikinis edukacinis renginys bus tęstinis, planuojame festivalio „Folk ratu“ koncertus surengti ir kituose miestuose“, žadėjo organizatorė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė. Dėkojame Renatai Drukteinytei už  nuotraukas.