Ineta Meduneckytė

„Etnoprojektai“ sumanytoja
Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė – lietuvių liaudies dainų atlikėja, mokytoja, VŠĮ „Etnoprojektai“ vadovė. Tai žmogus mylintis lietuvių etnokultūrą, liaudies dainas, besidomintis mūsų istorija, tradicijomis ir besistengiantis ta meile užkrėsti kitus. Ineta dirba ir su vaikais, ir su suaugusiais, organizuoja vasaros stovyklas mūsų kraštui pažinti, pasidainavimus, veda įvairias edukacijas, skirtas pažinti ir pamilti mūsų lietuviškas dainas, pasakas, tradicijas, organizuoja renginius, skirtus etno krypties projektų populiarinimui, užsiima etno krypties muzikos sklaida užsienyje.

Biografija:

Inetos pažintis su folkloru prasidėjo dar mokykloje. 2001-aisiais metais Jonas Trinkūnas ją pakvietė prisijungti prie apeiginio ritualinio folkloro grupės Kūlgrinda, kur sutiko daug bendraminčių. Tais pačiais metais kartu su kitais Kūlgrindos ir Ugnėlakio nariais pradėjo muzikinį projektą Žalvarinis, kuris tapo sėkminga grupės “Žalvarinis“ kelio pradžia.

Ineta aktyviai dalyvavo grupės Žalvarinis veikloje daugiau nei 17metų – organizavo renginius, rūpinosi grupės veiklos viešinimu, projektais, koncertine veikla, rinko dainas repertuarui, vėliau kartu su kitais nariais kūrė tekstus liaudies dainų interpretacijoms. Per tą laiką įrašyti 6Žalvarinio albumai, yra tekę bendradarbiauti su daugeliu garsių Lietuvos muzikantų, atlikėjų, renginių ir festivalių organizatorių. Kartu su grupe atstovavo Lietuvos kultūrą ir etno muziką ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje – koncertavo  garsiausiuose užsienio ir Lietuvos festivaliuose tokiuose kaip The Henley Festival Anglijoje, Kraina Mryi Ukrainoje, Regioo Estijoje, Baltijas Saule ir Tele2 Baltic Beach Party Latvijoje, Dozens of Europe Austrijoje ir t.t. 2014 m. pritariant tūkstančiams Lietuvos chorų balsų Dainų šventėje Vingio parke, visai Lietuvai atliko žinomiausias Žalvarinio dainas. 2017 ir 2018 metais vyko gastrolių į Kiniją.

Ineta rengė ir įgyvendino projektą „Žalvarinio gastrolės Kinijos muzikos festivaliuose“. Taip pat yra viena iš bendro  Lietuvos ansamblio ir grupės Žalvarinis projekto „Švęskime Laisvę“ iniciatorių.

Ineta dalyvavo įvairiuose televizijos ir muzikiniuose projektuose, eksperimentinių post-folk grupių veikloje, Kūlgrindos, Donio su Kūlgrinda albumų įrašuose, kartu su Linu Adomaičiu įrašė dainą “Mes irgi galime mylėti“, dalyvavo įgarsinant animacinį filmą „Paparčio žiedas“. 2014 m. buvo pakviesta dalyvauti Martyno Levickio organizuotame Akordeono muzikos savaitės projekte “Stravinskio sapnas“. Koncertavo su žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene. Keletą metų dirbo vieno didžiausių savitos muzikos ir baltų kultūros festivalio “Mėnuo Juodaragis“ koncertų vedėja.

Šiuo metu Ineta yra folklorinio dainavimo klasės mokytoja Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje, aktyviai koncertuoja su FOLK TRIO, veda įvairias edukacines programas vaikams, pasidainavimus, dirba su daugeliu etno krypties projektų, rūpinasi lietuviškos etno krypties muzikos sklaida tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Diskografija:

2002 Kūlgrinda “Ugnies apeigos“

2002 Ugnėlakis su Kūlgrinda “Žalvarinis“

2003 Spanxti “Karingo augo“

2003 Kūlgrinda “Perkūno giesmės“

2003 Donis su Kūlgrinda “Sotvaras“

2005 Žalvarinis “Žalio vario“

2008 Žalvarinis “Folk N‘Rock“

2014 Žalvarinis “Gyvas“

2016 Žalvarinis “Teka“

2018 Žalvarinis „Einam tolyn“

2019Žalvarinis „Geriausios dainos“