Mažasis etno muzikos festivalis “FOLK RATU”

Ketvirtadienį, balandžio 18d.,  Tamsta muzikos klubas skambėjo etno muzikos ritmais ir dainomis. Čia pavasario sezoną atidaryti susivienijo gerai žinomos Lietuvos etno muzikos grupės LAIMINGUO, FOLK TRIO, LIETIS BAND, ATALYJA ir KANKLIŲ RATO nariai.

Kaip teigia festivalio sumanytoja ir organizatorė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė, organizuoti tokio pobūdžio koncertą buvo gera. Visos tą vakarą koncertavusios grupės ir prisidėję žmonės puikiai pažįsta vieni kitus, yra be galo nuoširdūs, mylintys folklorą, nebijantys eksperimentuoti. „Mūsų tikslas buvo pasidaryti šventę ir sau, ir klausytojams. Labai džiaugiuosi, kad viskas pavyko, ir atlikėjai, ir klausytojai gavo geros energijos užtaisą pavasario pradžiai“.

Koncertą pradėjo KANKLIŲ RATO studentai ir jo įkūrėja bei mokytoja Agota Zdanavičiūtė, kuri pasakojo apie galimybes mokytis groti kanklėmis, kanklių rato studijas, meditacijas bei koncertus.
Lietuviškais ir kitų tautų etno muzikos sąskambiais būrė LAIMINGUO – seserys Agota ir Dorotė bei jų išrinktieji. Seserys muzikuoja jau nuo mažumės ir aktyviai koncertuoja su grupe Sen Svaja. Laiminguo muzikinę programą sudaro ne tik lietuvių liaudies dainų ir sutartinių savitas pateikimas, bet ir kitų tautų tradicinė muzika ir jų jungtis su lietuviškuoju folkloru.
Išskirtinėmis interpretacijomis į legendų pasaulį nunešė FOLK TRIO interpretacijos. Folk Trio – tai profesionalūs Lietuvos muzikantai subtiliai, jautriai paliečiantys lietuvišką folklorą ir sujungiantys su klasikos, džiazo sąskambiais, improvizacijomis. Folk Trio – tai Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė, Nerijus Bakula, Jan Maksimovič.
LIETIS BAND – dar naujas, bet jau daugeliui žinomų šios krypties muzikos atstovų projektas. Bendram projektui susijungė keletas buvusių Žalvariniečių – Marius Būda, Aurimas Lemežis, Eglė Pakšytė bei jų kolegos – 4 patyrę muzikantai ir 4 vokalistės susivienijo visus vežančiam tikslui ir procesui. Virtuoziški Lino Būdos ritmo piešiniai ir šiltas akustinių gitarų skambesys su archainėmis ir šiuolaikiškai interpretuotomis aukštaičių sutartinėmis tampa vientisu lydiniu.
Na ir žinoma visų mylimi, Lietuvos folkroko pradininkai ir legendos – ATALYJA, kurių gerbėjų ratas ypač platus, jų dainas dainuoja visi nuo mažiausių iki didžiausių, tad jų pasirodymas kaip visada – šventė ir džiaugsmas klausytojams.
„Džiaugiuosi įvykusiu renginiu ir tikiu, kad šis muzikinis edukacinis renginys bus tęstinis, planuojame festivalio „Folk ratu“ koncertus surengti ir kituose miestuose“, žadėjo organizatorė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė.