KITI RENGINIAI

Vilniaus menų fabrike „Loftas“ susibūrė gausi atlikėjų komanda paramos koncertui „Už Ukrainą = už mus”.

Renginį senosiomis lietuvių karo dainomis atidarė vyrų folkloro grupė “Ugniavijas”, scenoje pasirodė ir kiti etno krypties bei alternatyviosios muzikos atstovai – Victor Diawara ir Lauritos Peleniūtės projektas “Elektroninės sutartinės”, Lietuvos folk roko legendos – grupė “Atalyja”, taip pat grupės “FOLK TRIO”, “Petunija”, “Lietis”, “Cunabula”, “Juodvarnis” prie kurių šiam koncertui prisijungė legendinės grupės “Gods Tower” lyderis Lesley Knife.

Į renginį atvyko išskirtinį leidimą išvykti iš šalies gavusi žymi ukrainiečių folkroko grupė “TaRuta”, kurių tikslas – skleisti žinią apie tai, kas vyksta Ukrainoje, rinkti paramą savo regiono karinėms pajėgoms bei įgyvendinti spacialią misiją.

Pasak grupės lyderio Yevgen Romanenko, jų grupės muzikantai taip pat kovoja, tačiau be ginklų. Karo pradžioje, visi gamino molotovo kokteilius, tačiau suprato – daugiau padaryti gali toje srityje, kurią išmano, tad kas vakarą grupė ėmė burtis tiesioginėms transliacijoms, kurių metu koncertavo ir taip rinko paramą savo regionui. Grupė “TaRuta” koncertuoja ir Ukrainos kariams, kad pakeltų jų dvasią bei motyvaciją karo metu.

Šįkart jie atvyko su misija – pasidalinti informacija, pasakoti iš kurių organizacijų juos pasiekia didžioji parama bei pargabenti į Ukrainą keletą automobilių.

Kaip teigia muzikantai – Ukraina didelė, tad parama atkeliauja tikrai ne į visus regionus. Kiekvienas kraštas stengiasi savo jėgomis gauti reikalingiausių priemonių. Jų regionui labai padeda Stasio Tarailės paramos organizacija VšĮ “Automobilių sporto projektų grupė”, kuri atsiliepė į atlikėjų pagalbos prašymą, renka reikalingiausias priemones ir gabena į Ukrainą.

Visos paramos koncerto metu surinktos lėšos buvo skirtos organizacijoms “Blue/Yellow for Ukraine” ir VšĮ “Automobilių sporto projektų grupė”. Visa komanda – atlikėjai, garso, šviesos, vaizdo transliacijų technikai dirbo neatlygintinai, patalpas koncertui suteikė menų fabrikas “Loftas”.

Renginį organizavo VšĮ “Etno projektai” vadovė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė ir folk roko grupės “Lietis” narė, menininkė Eglė Pakšytė.

Renginio fotografės – Renata Drukteinytė, Akvilė Petraitytė, Giedrė Tiškevičiūtė.

Nuroda į renginio transliaciją:

https://fb.watch/ca-UKmc8bb/